Licensed to Sweet Briar College   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 11/10/2012 02:18 PM
                     SBC vs. EHC vs. Guilford - 11/10/2012                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emory & Henry College-VA  'A'                     2:16.73    2:13.76  
     1) Frizzell, Lauren P 18           2) Alonge, Sophia M 19            
     3) Guardalabene, Taylor R 18       4) Shirey, Payton E 18            
  2 Sweet Briar College  'A'                               NT    2:16.66  
     1) Griswold, Quinn N 18            2) Huber, Marian J 20             
     3) Humphrey, Dani P 21             4) Fleck, Lydia N 18              
  3 Guilford College-NC  'A'                          2:32.26    2:30.75  
     1) Medina, Kendra                  2) Beveridge, Julia               
     3) Sheehan, Julia                  4) Hawkins, Sydney                
  4 Sweet Briar College  'B'                               NT   x2:31.74  
     1) Snell, Emily N 18               2) Van Buren, Molly E 18          
     3) Herzog, Laure M 20              4) Forbus, Megan N 18             
 
Event 2  Girls 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Nicole D          18 E&H-VA                    NT   10:23.19  
  2 Fleming, Katlyn A         20 SBC                       NT   11:23.25  
  3 Royal, Ashley E           19 SBC                       NT   11:26.68  
 -- Nelson, Blair S           18 SBC                       NT  X11:31.42  
 
Event 3  Girls 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frizzell, Lauren P        18 E&H-VA               2:15.73    2:15.83  
  2 Brown, Samantha K         18 E&H-VA                    NT    2:22.18  
  3 Fleck, Lydia N            18 SBC                       NT    2:23.54  
  4 Purvis, Rosie S           19 SBC                       NT    2:27.21  
  5 Medina, Kendra               GUIL-NC                   NT    2:38.05  
  6 Sheehan, Julia               GUIL-NC                   NT    3:06.10  
 
Event 4  Girls 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shirey, Payton E          18 E&H-VA                 28.37      28.49  
  2 Humphrey, Dani P          21 SBC                       NT      29.71  
  3 Schoenherr, Ronni A       19 SBC                       NT      30.71  
  4 Alonge, Sophia M          19 E&H-VA                    NT      31.71  
  5 Hawkins, Sydney              GUIL-NC                   NT      34.80  
  6 Denogean, Valerie            GUIL-NC                   NT      37.99  
 -- Shepard, Caroline P       18 SBC                       NT     X32.64  
 -- Jorgensen-Muga, Katriana  18 SBC                       NT     X33.42  
 -- Carter, Emily                GUIL-NC                   NT     X39.32  
 -- Gove, Abby                   GUIL-NC                   NT     X40.47  
 -- Garcia, Kiersten J        18 SBC                       NT     X44.18  
 -- Gesner, Jocelyn              GUIL-NC                   NT     X49.25  
 
Event 5  Girls 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guardalabene, Taylor R    18 E&H-VA               2:45.74    2:37.57  
  2 Powell, Nicole D          18 E&H-VA               2:48.26    2:44.32  
  3 Huber, Marian J           20 SBC                       NT    2:47.25  
  4 Griswold, Quinn N         18 SBC                       NT    2:54.97  
  5 Beveridge, Julia             GUIL-NC                   NT    2:55.46  
 
Event 6  Girls 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guardalabene, Taylor R    18 E&H-VA               1:12.87    1:10.71  
  2 Humphrey, Dani P          21 SBC                       NT    1:18.06  
  3 Nelson, Blair S           18 SBC                       NT    1:32.47  
  4 Sheehan, Julia               GUIL-NC                   NT    1:35.57  
 
Event 7  Girls 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shirey, Payton E          18 E&H-VA               1:02.89    1:04.77  
  2 Schoenherr, Ronni A       19 SBC                       NT    1:06.51  
  3 Purvis, Rosie S           19 SBC                       NT    1:07.45  
  4 McKinnon, Morgan             GUIL-NC                   NT    1:20.89  
  5 Denogean, Valerie            GUIL-NC                   NT    1:23.71  
 -- Forbus, Megan N           18 SBC                       NT   X1:13.16  
 -- Jorgensen-Muga, Katriana  18 SBC                       NT   X1:14.67  
 -- Van Buren, Molly E        18 SBC                       NT   X1:18.21  
 -- Garcia, Kiersten J        18 SBC                       NT   X1:39.70  
 -- Gesner, Jocelyn              GUIL-NC                   NT   X1:54.64  
 
Event 8  Girls 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Samantha K         18 E&H-VA               1:14.56    1:16.50  
  2 Herzog, Laure M           20 SBC                       NT    1:19.68  
  3 Griswold, Quinn N         18 SBC                       NT    1:19.97  
  4 Medina, Kendra               GUIL-NC                   NT    1:20.38  
 
Event 9  Girls 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frizzell, Lauren P        18 E&H-VA               4:42.35    4:49.88  
  2 Powell, Nicole D          18 E&H-VA                    NT    5:01.87  
  3 Fleck, Lydia N            18 SBC                       NT    5:02.12  
  4 Fleming, Katlyn A         20 SBC                       NT    5:36.69  
 -- Snell, Emily N            18 SBC                       NT   X5:30.92  
 
Event 10  Girls 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huber, Marian J           20 SBC                       NT    1:24.01  
  2 Brown, Samantha K         18 E&H-VA                    NT    1:29.82  
  3 Alonge, Sophia M          19 E&H-VA                    NT    1:30.92  
  4 Beveridge, Julia             GUIL-NC                   NT    1:31.41  
  5 McKinnon, Morgan             GUIL-NC                   NT    1:34.32  
  6 Royal, Ashley E           19 SBC                       NT    1:34.68  
 -- Van Buren, Molly E        18 SBC                       NT   X1:34.33  
 -- Shepard, Caroline P       18 SBC                       NT   X1:35.43  
 -- Garcia, Kiersten J        18 SBC                       NT   X1:48.24  
 -- Gove, Abby                   GUIL-NC                   NT   X2:08.86  
 
Event 11  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweet Briar College  'A'                               NT    2:08.33  
     1) Purvis, Rosie S 19              2) Schoenherr, Ronni A 19         
     3) Snell, Emily N 18               4) Herzog, Laure M 20             
  2 Sweet Briar College  'B'                               NT   x2:14.18  
     1) Forbus, Megan N 18              2) Jorgensen-Muga, Katriana N 18  
     3) Fleming, Katlyn A 20            4) Royal, Ashley E 19             
  3 Guilford College-NC  'A'                          2:34.28    2:36.15  
     1) McKinnon, Morgan                2) Denogean, Valerie              
     3) Gove, Abby                      4) Carter, Emily