Licensed to Sweet Briar College    HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 12/2/2012 03:57 PM
                 SBC hosting Hollins Dec. 1, 2012 - 12/1/2012                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweet Briar College  'A'                               NT    2:16.06   11  
     1) Schoenherr, Ronni A 19          2) Huber, Marian J 21             
     3) Humphrey, Dani P 21             4) Fleck, Lydia N 18              
  2 Hollins University-VA  'A'                             NT    2:25.94    4  
     1) James, Audrey E 19              2) Webber, Claire 18              
     3) Obrien, Margaret G 20           4) Otto, Lindsey S 21             
  3 Sweet Briar College  'B'                               NT    2:27.82    2  
     1) Griswold, Quinn N 18            2) Royal, Ashley E 19             
     3) Herzog, Laure M 20              4) Snell, Emily N 18              
  4 Sweet Briar College  'C'                               NT    2:35.90  
     1) Jorgensen-Muga, Katriana N 18   2) Shepard, Caroline P 18         
     3) Van Buren, Molly E 18           4) Forbus, Megan N 18             
  5 Hollins University-VA  'B'                             NT    3:22.87  
     1) Guerra, Andrea                  2) Iaquinto, Grace E 19           
     3) Poole, Chastity M 19            4) Lester, Alison                 
 
Event 2  Girls 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Purvis, Rosie S           20 SBC                       NT   11:03.80    9  
  2 Fleming, Katlyn A         20 SBC                       NT   11:22.23    4  
  3 Nelson, Blair S           18 SBC                       NT   11:29.16    3  
  4 Hughes, Elizabeth         18 Hollins-VA                NT   14:07.51    2  
  5 Martin, Kaiya S           22 Hollins-VA                NT   16:46.03    1  
 -- Rambis, Natalie           18 Hollins-VA                NT         DQ  
 
Event 3  Girls 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fleck, Lydia N            18 SBC                       NT    2:25.30    9  
  2 James, Audrey E           19 Hollins-VA                NT    2:30.22    4  
  3 Snell, Emily N            18 SBC                       NT    2:34.47    3  
  4 Royal, Ashley E           19 SBC                       NT    2:38.61    2  
  5 Douglas, Michelle N       21 Hollins-VA                NT    3:13.21    1  
  6 Peterson, Sarah           18 Hollins-VA                NT    3:38.62  
 
Event 4  Girls 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herzog, Laure M           20 SBC                       NT    1:19.60    9  
  2 Griswold, Quinn N         18 SBC                       NT    1:19.83    4  
  3 Jorgensen-Muga, Katriana  18 SBC                       NT    1:26.16    3  
  4 Otto, Lindsey S           21 Hollins-VA                NT    1:30.78    2  
  5 Guerra, Andrea               Hollins-VA                NT    2:12.59    1  
  6 Nash, Juanica L           19 Hollins-VA                NT    2:21.75  
 
Event 5  Girls 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber, Claire            18 Hollins-VA                NT    1:23.21    9  
  2 Huber, Marian J           21 SBC                       NT    1:23.24    4  
  3 Shepard, Caroline P       18 SBC                       NT    1:35.89    3  
  4 Van Buren, Molly E        18 SBC                       NT    1:36.02    2  
  5 Iaquinto, Grace E         19 Hollins-VA                NT    1:47.90    1  
  6 Peterson, Sarah           18 Hollins-VA                NT    2:11.37  
 
Event 6  Girls 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Blair S           18 SBC                       NT    3:27.20    9  
 -- Poole, Chastity M         19 Hollins-VA                NT         DQ  
 -- Obrien, Margaret G        20 Hollins-VA                NT         DQ  
 
Event 7  Girls 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Humphrey, Dani P          21 SBC                       NT      29.76    9  
  2 Schoenherr, Ronni A       19 SBC                       NT      30.85    4  
  3 James, Audrey E           19 Hollins-VA                NT      30.92    3  
  4 Otto, Lindsey S           21 Hollins-VA                NT      32.03    2  
  5 Shepard, Caroline P       18 SBC                       NT      32.99    1  
  6 Lester, Alison               Hollins-VA                NT      38.72  
 -- Forbus, Megan N           18 SBC                       NT     X34.57  
 -- Garcia, Kiersten J        18 SBC                       NT     X44.07  
 -- Nash, Juanica L           19 Hollins-VA                NT     X44.75  
 
Event 8  Girls 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber, Claire            18 Hollins-VA                NT    1:07.18    9  
  2 Schoenherr, Ronni A       19 SBC                       NT    1:08.53    4  
  3 Purvis, Rosie S           20 SBC                       NT    1:09.10    3  
  4 Fleming, Katlyn A         20 SBC                       NT    1:12.42    2  
  5 Douglas, Michelle N       21 Hollins-VA                NT    1:29.50    1  
  6 Lester, Alison               Hollins-VA                NT    1:32.91  
 -- Forbus, Megan N           18 SBC                       NT   X1:15.21  
 -- Martin, Kaiya S           22 Hollins-VA                NT   X1:36.57  
 -- Garcia, Kiersten J        18 SBC                       NT   X1:41.25  
 
Event 9  Girls 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Griswold, Quinn N         18 SBC                       NT    2:46.10    9  
  2 Herzog, Laure M           20 SBC                       NT    2:50.68    4  
  3 Jorgensen-Muga, Katriana  18 SBC                       NT    3:06.45    3  
  4 Otto, Lindsey S           21 Hollins-VA                NT    3:19.80    2  
  5 Nash, Juanica L           19 Hollins-VA                NT    5:10.40    1  
 
Event 10  Girls 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huber, Marian J           21 SBC                       NT    3:03.91    9  
  2 Webber, Claire            18 Hollins-VA                NT    3:15.75    4  
  3 Royal, Ashley E           19 SBC                       NT    3:16.99    3  
  4 Van Buren, Molly E        18 SBC                       NT    3:26.44    2  
  5 Iaquinto, Grace E         19 Hollins-VA                NT    3:48.63    1  
  6 Peterson, Sarah           18 Hollins-VA                NT    4:45.63  
 
Event 11  Girls 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fleck, Lydia N            18 SBC                       NT    5:07.01    9  
  2 James, Audrey E           19 Hollins-VA                NT    5:19.87    4  
  3 Douglas, Michelle N       21 Hollins-VA                NT    7:22.77    3  
  4 Hughes, Elizabeth         18 Hollins-VA                NT    7:42.31    2  
 -- Fleming, Katlyn A         20 SBC                       NT   X5:30.52  
 -- Snell, Emily N            18 SBC                       NT   X5:32.19  
 
Event 12  Girls 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Humphrey, Dani P          21 SBC                       NT    1:15.55    9  
  2 Obrien, Margaret G        20 Hollins-VA                NT    1:28.11    4  
  3 Poole, Chastity M         19 Hollins-VA                NT    2:08.00    3  
 -- Nelson, Blair S           18 SBC                       NT   X1:36.85  
 -- Purvis, Rosie S           20 SBC                       NT   X1:37.48  
 
Event 13  Girls 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Obrien, Margaret G        20 Hollins-VA                NT    6:34.03    9  
  2 Hughes, Elizabeth         18 Hollins-VA                NT    8:07.30    4  
 -- Huber, Marian J           21 SBC                       NT   X6:05.30  
 -- Schoenherr, Ronni A       19 SBC                       NT   X6:48.52  
 -- Shepard, Caroline P       18 SBC                       NT   X6:57.96  
 
Event 14  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hollins University-VA  'A'                             NT    2:44.38   11  
     1) Douglas, Michelle N 21          2) Iaquinto, Grace E 19           
     3) Lester, Alison                  4) Martin, Kaiya S 22             
  2 Hollins University-VA  'B'                             NT    2:53.26    4  
     1) Guerra, Andrea                  2) Hughes, Elizabeth 18           
     3) Nash, Juanica L 19              4) Poole, Chastity M 19           
 -- Sweet Briar College  'A'                               NT   X2:04.93  
     1) Humphrey, Dani P 21             2) Purvis, Rosie S 20             
     3) Herzog, Laure M 20              4) Fleck, Lydia N 18              
 -- Sweet Briar College  'B'                               NT   X2:13.69  
     1) Snell, Emily N 18               2) Fleming, Katlyn A 20           
     3) Griswold, Quinn N 18            4) Royal, Ashley E 19             
 -- Sweet Briar College  'C'                               NT   X2:18.63  
     1) Forbus, Megan N 18              2) Jorgensen-Muga, Katriana N 18  
     3) Nelson, Blair S 18              4) Van Buren, Molly E 18